Coś o LEAR!

Jak obiecałem w poprzednim poście, dziś powiem coś więcej o LEAR jak i samej aplikacji. Z góry uprzedzę iż nie będzie to długi post. A więc, zapraszam do czytania! 

 

Zacznijmy może od tego czym tak właściwie jest LEAR?

Jak już mówiłem wcześniej, Lear to projekt platformy wykorzystującej AR, immersję i kilka mnemotechnik do zwiększenia efektywności nauki. Składa się ona z dwóch elementów głównych: strony i aplikacji. Do mnie należy praca nad mobilną aplikacją. Początkowo miała być ona tylko i wyłącznie czytnikiem markerów dla głównego modułu całej platformy – strony. Jednakże, jej praca jako tylko i wyłącznie czytnik była zwykłym marnotrawieniem miejsca na naszych smartfonach.

Dlatego postanowiłem ją rozszerzyć do postaci HUB’u z rolą czytnika markerów na czele. Transformacja jej w taką postać nie należała do łatwych zadań. Musiałem od nowa wymyślić design, który nie gryzł by się ze sobą, a ładnie się uzupełniał. Do zmiany szły także “ekrany”, których było teraz znacznie więcej. Musiałem także wymyślić jakiś system logowania/rejestracji. Co prawda, nadal jest to tylko placeholder lecz działający placeholder!

Po dość długich pracach nad pierwszą wersją już nowej aplikacji doszedłem do wniosku, że to do siebie nie pasuje. Program znowu wrócił do pieca, a następnie na kowadło by w końcu wyjść z pod młota kodu jako coś co można już pokazać innym bez wstydu!

Jej aktualny wygląd jest to:

Co prawda, nie jest najlepszy, lecz robi robotę.

Na ten moment mam ogarnięty w niej wstępny design dla większości ekranów i część “hamburger menu”, planuję jeszcze dodać drugą część tego designu dla kilku innych ekranów, w tym ekranu kursów. Będąc szczerym, taki wygląd, choć designerski, nie pasuje zbytnio do listy kursów czy ekranu home. Nie?

Co planuję jeszcze zmienić, po pierwsze animacje. One są lecz z powodu bugów musiałem je wyłączyć, postaram się je w tym tygodniu naprawić i dodać nowe. Gdy będą działać, przedstawię je w najnowszym poście. Przydało by się także napisać wreszcie komunikację klient<=>serwer co pozwoliło by mi na sprawną rejestrację i logowanie, oraz kilka innych “głupotek”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s