IT HAS BEGUN! CZYLI CZAS SIĘ PRZYWITAĆ

Ten wpis piszę troszkę późno. Zważając na fakt iż minęło już tyle czasu od oficjalnego rozpoczęcia, a ja się dopiero witam, mogę powiedzieć iż bardzo późno. Lecz co się stało to się nie odstanie, a więc i oficjalnie witam wszystkich! 

resized_winter-is-coming-meme-generator-so-it-has-begun-53dfe4.jpg

Lecz pierw kilka słów o samym projekcie i tym jak chcę prowadzić tegoż bloga. 

To powiedziawszy, czym tak na prawdę jest Lear? 

Lear to projekt platformy wykorzystującej AR, immersję i kilka mnemotechnik do zwiększenia efektywności nauki. Składa się ona z dwóch elementów głównych: strony i aplikacji. Tutaj będę opisywał tylko rozwój aplikacji gdyż to jej rozwój jest moim głównym zadaniem na ten moment. Czym jest ona sama? W bardzo podstawowej i mocno uogólnionej formie – czytnikiem markerów by móc wyświetlać modele w technologii AR. Lecz ta forma była zbyt mała i „bezużyteczna” by tak ją włączyć do projektu. Przecież, komu by chciało się trzymać taki czytnik tylko dla jednej rzeczy? Dla QR to zrozumiałe, dla naszej platformy? Nie.

Tak więc, postanowiłem ją rozszerzyć o kilka możliwości, lecz tak by nie przyćmiewały one funkcji głównej tejże aplikacji. Lecz o nich opowiem w osobnym poście, który to pojawi się jutro o podobnej godzinie. Zaś co do tego na czym ona jest rozwijana. Biorąc pod uwagę moje umiejętności i to co chcę osiągnąć, rozsądnym (przynajmniej tak myślę) pomysłem było wybranie do tego celu silnika Unity. Spokojnie, spokojnie! Jeszcze wstrzymajcie swe zgniłe pomidory!

Decyzja o wybraniu Unity nad biblioteki zapadła pod naporem kilku rzeczy: tego co chcę osiągnąć, moich możliwości i czasu jaki mi pozostał. A było go mało, zresztą, teraz jest jeszcze mniej. Kolejnym, podrzędnym powodem było samo AR. Unity oferuje mi już gotowe rozwiązania w tym temacie co pozwala mi się skupić na dopracowaniu reszty elementów i uczynienia z niej już pełnoprawnej aplikacji aniżeli używalnego dema.

Zaś co do tego jak zamierzam pisać. Chcę ten blog utrzymać w formie 1 post devlogowy i 1 post o czym chcę. Czy to omówienie jakiegoś pomysłu czy chęć podzielenia się genialnym live streamem czy czymkolwiek. Posty będą pojawiać się zwykle w soboty i niedziele, mam wtedy najwięcej czasu i sił na ich pisanie co powinno się przełożyć na ich jakość. Mam nadzieję przynajmniej.

dsp2017_fb_cover-1024x379.jpg

Nie przedłużając. Miło mi was widzieć w nowej edycji Daj się poznać i oficjalnie witam was wszystkich jak i życzę powodzenia osobom biorącym udział!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s